“2.Meђународна конференција ученичких и студентских Домова југоисточне Европе”

“Друга међународна конференција ученичких и студентских домова југоисточне Европе” одржана је у конференцијској сали “Универзитетско спортско – културног центра” у Подгорици, у периоду од 08. до 10. септембра 2023. године. На конференцији је учествовало 120 учесника, који су представљали 44 државна, општинска, верска и приватна ученичка и студентска дома, представници универзитета и свеучилишта из 40 градова и општина региона.Конференцији су присуствовали и министар образовања Црне Горе мр Миомир Војиновић са члановима свог кабинета, министар образовања, науке, културе и спорта Владе Унско – Санског кантона Едвин Алијановић, председавајућа Одбора за образовање, науку, културу и спорт Представничког дома Парламента ФБиХ Јасмина – Бишчевић – Токић, секретар Одбора за економску и финансијску политику предходно наведеног одбора Алмедина Булић, представник ентитета Републике Српске из Федерације Босне и Херцеговине Валентин Јојић, представници дипломатско – конзуларних представништава (о.и. амбасадори, о.и. отправници послова и конзули) из Мађарске, Северне Македоније, Србије и Федерације Босне и Херцеговине), као и многи други.Рад конференције се састојао из два дела: првог дана (08.09.) теме дневног реда су се односиле на питања везана за рад Удружења, док је другог дана акценат био на панел дискусијама на теме које су се тицале васпитно – образовног рада са младима, стручне едукације запослених, домова као важних државних ресурса у ванредним ситуацијама и др.Организатор конференције је међународно удружење “Заједница ученичких и студентских домова југоисточне Европе” а домаћин је била Јавна установа Студентски и ученички дом “Подгорица”. Овим путем се захваљујемо Министарству за образовање Црне Горе које је било покровитељ конференције, као и министру мр Миомиру Војиновићу на препознавању значаја и подршци у припреми и реализацији конференције.