Свечана академија Војне гимназије

Војна гимназија је  свечаном академијом обележила 53. годину од оснивања. Академија је започета Државном химном коју је интонирао хор гимназије а затим минутом ћутања у знак сећања на недавне трагичне догађаје. Скупу се затим обратио начелник Гимназије проф. др кбб Мирослав Ћитић, који је у име запослених и кадета изразио саучешће породицама настрадалих а након тога подсетио присутне на историјат и значај ове установе која функционише у оквиру Универзитета Одбране. Током свечаности, уручене су и пригодне награде запосленима и кадетима.
Почаствовани смо позивом за учешће на јубилеју, као и на позиву нашој ученици Нини Живановић да учествује у програму (једини учесник програма а да није кадет). Нина је изврсно рецитовала песму “Бодеж” од Матије Бећковића и награђена је од стране присутних громогласним аплаузом. И овим путем се захваљујемо Војној Гимназији на позиву за учешће, и радујемо се будућој сарадњи.