Делегација нашег дома предвођена Ненадом Миленовићем у посети Зворнику

Након завршетка Прве међународне конференције ученичких и студентских домова југоисточне Европе “Изазови у раду домова – дијалогом до напретка”, коју смо организовали од 10. до 12.1.2023. године, делегација нашег дома предвођена Ненадом Миленовићем – директором и Дарком Колаковићем – координатором за међународну сарадњу, боравила је од 24. до 26.1.2023. године у Зворнику, Сарајеву и Мостару. Циљ путовања је био успостављање сарадње са Студентским домом из Зворника и подизање нивоа сарадње сa Универзитетом “Burch” из Сарајева и “UWC” (United world college) из Мостара. У Зворнику смо разговарали са Гораном Митровићем – директором дома и његовим сарадницима. Након Зворника, отпутовали смо у Сарајево где смо имали успешан и конструктиван разговор са Адином Билалићем – генералним секретаром Универзитета и Ахмедом Ел Саједом – проректором за наставу, Нермином Музуром – начелником Општине Илиџа, као и са представницима министарстава Кантона Сарајево Мерсихом Колчаковић – помоћником министра за високо образовање и младе и Нихадом Шетом – помоћником министра финансија за финансије. Захваљујемо се домаћину Хасибу Гобељићу – члану Управног одбора “Заједнице ученичких и студентских домова југоисточне Европе” и директору Приватне установе “Глобе” ( са којом наш дом успешно сарађује дуги низ година) и Џеваду Шипки (председнику кошаркашког клуба Универзитета) на гостопримству, као и Горану Митровићу и споменутим високим званицама на успостављеној сарадњи и подршци коју ће пружити нашем дому и Удружењу. Поред директора и координатора за међународну сарадњу, делегацију дома су чинили и руководиоци финансијске и правне службе, представници васпитне (васпитач и психолог) службе, службе хигијене и исхране и координатор службе обезбеђења.