Одржано предавање о “Интернет насиљу”

Сала нашег Дома у којој је 28.11.2022. године, одржано предавање о “Интернет насиљу” била је препуна ученика који су желели да се информишу о овој теми. Предавање Иване Петарић, оснивача “Канцеларије за младе” града Ваљева, било је веома интерактивно а касније се испоставило и сврсисходно. Чињеница да је предавање било предвиђено да траје 1ч., а да је трајало 2 часа и 45 мин. довољно говори о квалитету предавања, едукованости предавача и теми актуелној за време у коме живимо. Наводећи примере из личног лошег искуства, документујући филмомовима у коме су главни актери такође жртве интернет насиља, наша гошће је едуковала присутне да препознају насиље тог типа, како да се заштите и од кога да траже заштиту. Препоручујемо свима да контактирају Канцеларију за младе из Ваљева и организују предавање за своје ученике. Ивани Петарић и њеној асистенткињи Николини Поповић, у име Дома се захвалила Ана Станковић, руководилац васпитне службе.