Ликовна колонија “Милутин Миланковић -2023”

Ликовна колонија “Милутин Миланковић -2023” је реализована током летњег распуста 2023. године. Поред остварених уметника, на колонији су учествовали и талентовани млади ученици из основних школа са територије Општине Палилула. У току израде својих радова, ученици су добијали стручне савете и сугестије од присутних сликара што им је несумњиво подигло ниво знања из ликовне уметности. Учешћем на овој врсти едукативне активности код ученика се развила креативна способност. С`обзиром да је тема колоније за ученике била „Културно историјске баштине Београда“, а за сликаре “Портери значајних јавних личности” и “Пејзажи Србије” ова интерактивна колонија ће помоћи да млади додатно и боље упознају културно историјске баштине Града Београда. Резултат колоније су успешно урађене 39 слике, које су додатно оплемениле ентеријер нашег Дома.