Завршна свечаност 47. класе Војне гимназије.

На позив руководства Војне гимназије, присуствовали смо завршној свечаности ученика 47. класе Војне гимназије, одржаној на Војној академији 10. јуна 2023. године. Након предаје рапорта ректору Универзитета одбране бригадном генералу проф. др Бојану Ђоровићу и “дочека заставе”, кадетима, родитељима, наставном особљу и гостима обратили су се капетан бојног брода Мирослав Ћитић – начелник Војне гимназије и Немања Старовић – државни секретар Министарства одбране.Награђено је троје најбољих ученика 47. класе. У свечаној сали, након интонирања Химне, присутнима су се обратили начелник Војне Академије ванр. проф. др. пуковник Срђан Благојевић а затим и представник Фонда “Борко Никитовић” који традиционално награђује најбољег ученика. Позив за присуствовање свечаности је наставак успешне сарадње нашег Дома са образовним Установама из система Универзитета одбране. Захваљујемо се на позиву, а матурантима 47. класе желимо срећан наставак школовања!