Други дан конференције је одржан у Народној скупштини Р. Србије

Други дан конференције је одржан у Народној скупштини Републике Србије. Директор Дома ученика средњих школа „Милутин Миланковић“ је на отварању конференције истакао да „конференција представља јединствену прилику да се размене искуства, анализирају изазови и дефинишу могућа решења проблема у раду домова. Сарадња руководилаца ученичких и студентских домова, као и представника надлежних институција је важан корак напред у позиционирању и препознавању домова као стратешких установа сваке државе и друштва.“
Учесницима конференције су се обратили и др Владимир Орлић – председник Народне Скупштине, Бранко Ружић – министар просвете Републике Србије, Жељка Стојичић – министaр просвете и културе Републике Српске, доц. др Јелена Старчевић – помоћник министра за научно технолошки развој, високо образовање и информационо друштво Републике Српске, професор Горан Киковић у име министарства просвете Црне Горе, Агим Шакири- шеф кабинета министра просвете Северне Македоније и Маја Бичиклиски – државни секретар за капиталне инвестиције у образовању и науци.
Конференција је изазвала велико интересовање у читавом региону. Учествовало је преко 30 установа из иностранства (Мађарска, Македонија, Црна Гора, БиХ, Република Српска), установе из Србије, отправници послова амбасада Северне Македоније и Црне Горе, директор турског Института у Београду „Јунус Емре“, експерти из области васпитно – образовног рада. Учесници конференције су се сложили да је oва кoнфeрeнциjа била јединствена приликa дa сe рaзмeнe искуства и учини више за ученике који се редовно школују изван места сталног боравка па због тога бораве у ђачким домовима.“
У паузи конференције, уприличен је обилазак здања Дома Народне Скупштине Републике Србије у пратњи представника групе за едукацију.