Директор Дома угостио представнике Института Јунус Емре

Након реализованих активности које су за тему имале промоцију Француске и Немачке, на којима су ученици имали прилику да се упознају са делом културе, историје, традиције и уметности наведених земаља, синоћ је у свечаној сали нашег Дома одржано предавање о Републици Турској. На почетку предавања госте је поздравио директор Дома Ненад Миленовић који је истакао значај сарадње између нашег Дома и Института “Јунус Емре”. Имали смо част да предавач буде директор Института професор Денсир Шахин, који је веома садржајно представио све потенцијале Турске књижевности, културе, образовања, туризма, индустрије и филмске индустрије. Присутни су пажљиво слушали а затим постављали питања. Нарочито су биле интересантне теме које су се бавиле туристичким потенцијалима, индустријом и турским серијама. Ова активност је још један успешно реализован догађај, планиран у оквиру успостављене сарадње између нашег Дома и Института “Јунус Емре”. И овим путем се захваљујемо директору Института “Јунус Емре” на одвојеном времену и указаном поверењу.