Наставак сарадње Дома са институцијама Републике Српске

Дана 29. априла 2023. године, делегација Дома у саставу Ненад Миленовић – директор и Дарко Колаковић – координатор Дома за међународну сарадњу боравила је у Бања Луци. Разлог боравка је састанак са Жељком Стојичић, министарком просвете и културе Републике Српске. У разговору о важности и раду ученичких и студентских Домова у Републици Српској и Србији, као и о функционисању, циљевима и плановима удружења “Заједница ученичких и студентских Домова југоисточне Европе” учествовали су и директори Домова из Београда, Требиња и Добоја. Посебно је истакнута важност међусобне сарадње и размене искустава између министарстава, као и између Домова, у циљу остварења потенцијала и превазилажења постојећих проблема у раду установа ученичког и студентског стандарда.