Међународни дан матерњег језика

Поводом Међународног дана матерњег језика, установљеног још 1999. године од стране Уједињених нација, а у спомен на студенте који су покушавајући да се изборе за очување свог матерњег језика убијени у Бангладешу 21. 2. 1952. године, Дом ученика средњих школа „Милутин Миланковић“ је дао скроман допринос обележавању овог значајног дана. Васпитачице Драгана Стевановић и Драгана Илић, а уз помоћ наших ученика направиле су пано у виду дрвета на ком су приказане најчешће правописне грешке и језичке недоумице са којима се ученици сусрећу у свакодневној комуникацији. Дрво као симбол живота показује колико је за очување народа битан матерњи језик, који је заправо жила куцавица једног народа и носилац идентитета једне нације. Речи које нису написане у складу са нормом српског књижевног језика у виду сувог лишћа падају са дрвета, док оно како је правилно писати да би се српски језик као матерњи очувао остаје у виду новог, младог, зеленог лишћа на дрвету.